Inne

Zatroszcz się o prywatność w mieszkaniu – architekt rekomenduje rolety oraz żaluzje

Są kraje, w jakich intymność jest rozumiana całkiem inaczej aniżeli jest to u na w Polsce. Nie w dowolnym kraju ludzie są tak niezwykle odsunięci od sąsiadów, nie wszędzie tak ważne jest zasłanianie się przed wzrokiem ludzi i dbanie o to, żeby stworzona przez nas prywatność nie była przez nikogo poznana. U nas jednak tak jest i posiadając dom oraz ogród stawiamy wysokie płoty żeby mimo obecności sąsiadów nie musieć skazywać się na ich oglądanie, natomiast jak chodzi o dom to w szeregu przypadków instalujemy rolety lub żaluzje, które zezwalają nam na zasłonięcie się, zwłaszcza wieczorami od wzroku ciekawskich sąsiadów czy przechodzących obok stworzonego przez nas domu przechodniów. Jednak rola rolet i żaluzji jest również inna – przede wszystkim chronią nas one przed słońcem, kiedy na przykład latem jest go zanadto dużo oraz wpadając do mieszkania powoduje ono, iż jest w nim jeszcze bardziej gorąco. Pytanie rozbrzmiewa jednakże co wybrać, rolety czy żaluzje? Kiedyś osiągalne były tylko żaluzje oraz nie było tego kłopotu, potem atrakcyjne stały się rolety.

Każda z opcji ma miarodajne walory jak oraz niedociągnięcia, zarówno pod kątem aranżacji jak i pod kątem praktycznym. Organizując wnętrze w pewnym momencie dochodzimy do okien, na których należy zawiesić dekoracje niemniej jednak nie tylko – także pewnego typu ochronę, jaka stanowi ochronę czy też przed słońcem, czy też przed oczami sąsiadów lub przechodniów będących blisko mieszkania – tu pomoże http://architekt-wnetrz.biz/budowa/. W takim czasie mamy do wyboru niezmiernie dużo możliwości, począwszy od rolet zarówno wewnętrznych jak oraz zewnętrznych, przez zasłony aż do żaluzji. Dawniej stosowano tylko zasłony, albowiem innych elementów dekoracyjno – ochronnych dla okien po prostu nie było, dziś najogromniejszy spór rozgrywa się pomiędzy żaluzjami a roletami.

Każda z opcji ma swoje walory jak i minusy a wszystko zależy przede wszystkim od tego jaki jest skonstruowany przez nas cel w zakładaniu takich osłon okiennych. Jeżeli pragniemy na przykład zasłonić się tylko i wyłącznie od światła, mogąc wpuszczać do pomieszczenia drobinę światła albo wcale, to polecamy żaluzje, albowiem są one regulowane pod tym kątem, a do tego wolno wybrać żaluzje zarówno poziome jak oraz pionowe z przeróżnych materiałów, też drewna, co wygląda najzwyczajniej w świecie idealnie. Jeśli nie zależy nam na regulowaniu promieni światła a po prostu pragniemy mieć właściwą ochronę przed oczami innych, bardzo dobre będą rolety.

Brak komentarzy

    Dodaj odpowiedź