Turystyka & Sport

W jaki sposób zostać stylistą włosów?

Na naszym rynku wolno dostrzec wiele przemian. Zanikają pewne zakłady rzemieślnicze na ich miejsce pojawiają się sieciowe molochy, jakie proponują wysoki poziom, jednak nie ma w nich pewnej atmosfery, jaka dominowała w niewielkich warsztatach rzemieślniczych. Tak również jest w trafie warsztatów fryzjerskich.

Ostrożnie znikają te niewielkie zakłady, gdzie można było przyjść uczynić coś z włosami i przy okazji trochę poplotkować. Na ich położenie powstają innowacyjne zakłady, rzekomo niewiele się różniące, jednak należące do sieci, gdzie trochę brakuje tej łączności z konsumentami. Fryzjer albowiem dla wielu ludzi jest nie jedynie rzemieślnikiem, jest także artystą, który z włosów na niejednej głowie uczyni cudo.

Fryzjer, czy jak kto woli stylista włosów, nie tylko czesze włosy precyzyjnie z życzeniem klienta, ale także powinien doradzić mu co wolno najważniejszego z jego włosami uczynić. Ma obowiązek dopasować fryzurę do owalu twarzy, do postaci włosów użytkownika, ale też ma obowiązek wiedzieć co użytkownik lubi. Toteż ważne jest utrzymanie pewnej wspólnoty z klientem.

Można mieć nie jeden kurs fryzjerski, jednak jeśli nie ma się wiarygodnego podejścia do klienta, w takim razie zdoła się wyrazić, iż mimo, iż stylista wykonał kawał ciężkiej roboty, to rezultat nie będzie zadawalał użytkownika – potwierdza to tutaj. Można oznajmić, że stylista włosów ma obowiązek posiadać tą predyspozycję, która pozwoli mu na tworzenie prawdziwych dzieł sztuki. Ta pasja jest wyczuwalna zazwyczaj już przy pierwszym kontakcie fryzjera z klientem i to powoduje, że fryzjer ten jest rozchwytywany przez następnych klientów.

Kiedy stylista włosów zabiera się do tworzenia swojego dzieła, to nie mogą być proste mechaniczne manewry, które mało wnoszą do relacji pomiędzy nim a użytkownikiem. W takim trafie konsument nie przekaże wszelkiego co chce osiągnąć, bo nie zaufa fryzjerowi. Biegłość słuchania i wyciągania wniosków jest fryzjerowi nader potrzebna. Bez tej umiejętności nie będzie także potrafił utworzyć sobie w głowie obrazu tego co pragnie konsument. Na nieszczęście takich fryzjerów już jest co raz skromniej, a szkoda.

Brak komentarzy

    Dodaj odpowiedź