Dom & Ogród

W jaki sposób zmierzyć, wybrać i zamontować firanki?

Wcale nie chodzi tu o przedstawienie całego istniejącego na rynku asortymentu firanek. Byłoby to niemożliwe, bowiem oferty sklepów są niesłychanie bogate. Można przebierać w producentach, materiałach, rozmiarach, wzorach oraz kolorach. Istnieją punkty specjalizujące się w sprzedaży wyłącznie firan, jak też takie, w których kupimy firanki, zasłony, moskitiery i wszelkie potrzebne do ich montażu akcesoria. Można również uskutecznić zakupu przez internet, a w owym czasie paczka z nabytkiem pozostanie przywieziona przez kuriera wprost do domu. To, na co warto zwrócić w głównej mierze uwagę wybierając punkt sprzedaży to zakres świadczonych usług.

Co poniektóre punkty i hurtownie nie ograniczają się bowiem wyłącznie do sprzedaży. Dokonując w nich zakupu wybranych towarów wolno również zamówić przewóz w wyznaczone miejsce, a nawet montaż firan i zasłon. Zakup to przecież dopiero początek. Firany wypada będzie w oknach zawiesić – polecamy firanka. Tym także za dodatkową, w większości wypadków niewielką opłatą, może zająć się wyznaczony pracobiorca sklepu. Wprowadzając się do nowego mieszkania zyskuje się prekursorska przestrzeń do urządzenia.

Można ją zagospodarować gruntownie tak, jak się chce. Można przy tym wykorzystać popularne rozwiązania, lecz należałoby w pewnych sytuacjach zaczerpnąć inspiracji zapoznając się z różnymi propozycjami dotyczącymi przeróżnych elementów.

Bardzo istotne są między innymi firany. Dotyczy to nie jedynie ich długości czy koloru. To jest kwestia oczywista. Jednak planując przyszły wygląd pojedynczych pomieszczeń należałoby też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób firanki zostaną zamontowane i wyeksponowane. Same karnisze występują w wielu rodzajach. Można je przystosować pod względem kolorystycznym do mebli czy też postawić na dyskrecję, tak żeby nie rzucały się w oczy. Jeśli chodzi o metodę mocowania firanek to równie porządnie sprawdzają się stereotypowe żabki, jak i odpowiednie kołeczki lub kółka. Walory estetyczne to jedno. Wypada jednakże także pamiętać o własnej wygodzie i wybrać taki sposób, jaki podczas wieszania firanek będzie najmniej krępujący.

No Comments

    Leave a Reply