Zdrowie

W jaki sposób uniknąć pomyłek podczas wyjazdu integracyjnego?

W współczesnych czasach praca na etacie pod żadnym pozorem nie jest łatwa. Zdarzają się nadzwyczaj okazjonalnie pracodawcy, którzy dbają o właściwe samopoczucie swoich podwładnych i fundują im korzystne szkolenia czy także na przykład imprezy integracyjne.

Jeżeli chodzi o szkolenia, to co poniektórzy są w stanie się spierać, czy jest to tak okazała przyjemność, skoro marnuje się z reguły weekendy lub ewentualnie nawet więcej czasu, a do tego bardzo nieraz wszystkie kursy są organizowane gdzieś w dużych miastach, nie zawsze tam, gdzie przebywamy.

Wolno więc zrozumieć, że wyjazd na takie szkolenie może stanowić kłopot dla niektórych, głównie dla pań prowadzących dom, które nie zawsze mają jak zostawić dzieci na parę dni. Jednakowoż trudno jest odgadnąć niechęć niektórych pracowników do wyjazdów czy imprez integracyjnych, zwłaszcza kiedy są one organizowane przez pracodawcę, inaczej to on wszystko opłaca zapraszając podwładnych. Może strach pojawia się z powodu perspektywy spożycia ogromnej ilości alkoholu, która z kolei może wywoływać nadmierną szczerość względem współpracowników. Są ludzie, którzy mają niesamowite szczęście do tego, aby zatrudniać się w perfekcyjnych z możliwych miejscach pracy. Każdy z nas zna kogoś takiego. Tobie ludzie nie dosyć, że robią to, co lubią, za pieniądze takie, jakich oczekują, to jeszcze spotykają ich przyjemności, o których inni nawet sam na sam liczyć nie mogą.

Bo, niektórzy mają to szczęście, że w pracy natrafiają na niezmiernie sympatycznych wspólników, z którymi od razu znajdują wspólny język i w szeregu przypadków tak powstają wieloletnie przyjaźnie. Tacy ludzie zadowoleni również ze swojej pracy ubóstwiają spotykać się poza miejscem pracy, a gdy w firmie pojawiają się nowozatrudnione osoby, ekspresowo organizują agencja eventowa. Jak najbardziej ich przełożony widzi w tym duży pozytyw, bo pracobiorcy zadowoleni, lubiący swoją pracę i dogadujący się bez kłopotu ze współpracownikami są o wiele bardziej wydajni i skuteczniej pracują niż podwładni zahukani, którzy nie widzą żadnych pozytywów ani w swojej pracy, ani pośród osób, z którymi muszą każdego dnia pracować.

No Comments

    Leave a Reply