Inne

W jaki sposób efektywnie ciąć? Zadbaj o narzędzia i profesjonalne tarcze

W wielu przypadkach ludzkość zdołała się przekonać, iż wystarczy jedynie drobna przeszkoda na drodze, aby zniweczyć duże projekty. Tak brzmiał początek przemowy prezesa największej polskiej firmy, wytwarzającej akcesoria dla budownictwa i przemysłu, na wręczeniu tegorocznych wyróżnień najprędzej rozwijających się korporacji w stworzonym przez nas państwie. Przykładem na poparcie tej tezy może być opóźnienie w budowie tunelu łączącego Anglię z Francją. Budowniczowie nie docenili twardości skał, jakie otaczają brytyjskie wybrzeże. Przebicie się przez nie było niemożliwe jak dawne warunki, więc potrzeba było odmienić trasę przeprawy. Następnym przykładem może być wiercenie tunelu w związku z budową kolejnej linii sztokholmskiego metra. Miasto to leży w części na skałach, co efektywnie blokowało przeprowadzenie podziemnej komunikacji w wielu obszarach.

Prezes wspomniał, że w jednym i drugim wypadku na pomoc przyszłyby ich najświeższe narzędzia dla elektryka. Znane są od dziesięcioleci oraz każdy majsterkowicz wie, iż charakteryzują się one rozległą wytrzymałością oraz twardością, niemniej jednak cały czas za małą do wiercenia w skałach. Aczkolwiek naturalnie polska jednostka gospodarcza opracowała takie stopy korundu z innymi metalami dystyngowanymi, że jest to już dopuszczalne. Prowadzone są już prace w wierceniu szybów naftowych oraz na budowie linii metra w Azji.

Należy się przebić przez twarde granity, co pozwoliło na sprawdzenie jakości lokalnych wyrobów. Inżynierowie są zachwyceni i zamówienia na nasze tarcze korundowe płyną z pełnego świata. Na wspomnianym przemówieniu prezesa tej firmy, podsumowanie pozostało ujęte w dwóch zdaniach. Przedstawione na początku przypadki trudności inżynieryjnych zdołały być rozwiązane po naszej profesjonalnej myśli, gdyby znano poprzednio takie tarcze. Pozwalałoby to na zaoszczędzenie miliardów baksów i uniknięcie opóźnień w oddaniu tych szkiców do użytku. Poza tym fakt, że to polska myśl techniczna przyczyniła się do powstania takiego wynalazku, świadczy o wzrastającym znaczeniu stworzonego przez nas kraju na ogólnoświatowym rynku. Przekazanie nagrody pozostało nagrodzone oprócz tego długimi brawami publiczności. Miejmy nadzieję, iż korporacja ma przed sobą dalsze lata szybkiego rozwoju.

Brak komentarzy

    Dodaj odpowiedź