Zdrowie

W czym przewozić malucha? Wypróbowane foteliki oraz wózki

Małe dziecko żąda szczególnej opieki. Chociaż zanim nie zacznie w pojedynkę chodzić, sporo czasu spędza na rękach mamy bądź w łóżeczku, to jednak niezbędne jest coś, w czym bez ryzyka będziemy w stanie transportować dziecko. Z małym dzieckiem należy wychodzić na częste spacery, ponieważ wzmacnia to jego system immunologiczny. Wskutek tego każdemu rodzicowi nieodzowny jest wózek. W tej kwestii nie mamy co narzekać, albowiem wózki dziecięce to obecnie niezły biznes i jest ich na rynku wprost zatrzęsienie. W pierwszej kolejności wózek dobieramy do ilości dzieci, które mają być nim przewożone. Istnieją albowiem wózki bliźniacze, w których podróżować może dwójka dzieci. Mogą one być usadzone obok siebie bądź też jedno za drugim.

Niewątpliwie wózki dobieramy też do wieku i wielkości dziecka. Głębokie wózki na sporych kołach przeznaczone są dla maluszków-bobasów i niemowląt. Jeżdżą one w wózku leżąc. Z kolei starsze dzieci, jakie opanowały już zdolność siedzenia, można przewodzić w tak zwanych spacerówkach. Wybitnie ważne jest, by sprawić hamulce w wózku oraz zadbać o to, by był on maksymalnie stabilny.

Oprócz tego, dla perfekcyjnego bezpieczeństwa dziecka, zawsze zapinajmy je pasami. Jeżeli jesteśmy posiadaczami samochodu, to żeby bezpiecznie transportować dziecko, będziemy potrzebowali fotelika. Foteliki dziecięce muszą być zgodne z normą, aby zapewniały maksymalne bezpieczeństwo – wypróbuj wobec tego propozycję na Recaro. Przenoszenie dziecka w foteliku nie jest fanaberią, lecz warunkiem-regulują go przepisy ruchu drogowego. Dziecko, które nie ukończyło 12 lat i ma mniej niż 150 cm wzrostu, ma obowiązek podróżować w foteliku zapięte pasami. Wielu rodziców decyduje się na kupno wózka uniwersalnego, który po odczepieniu od stelaża jest jednocześnie nosidełkiem oraz fotelikiem samochodowym. Wybierając odpowiedni wózek oprócz wygody potomka weźmy także pod uwagę nasz styl życia-jeśli jesteśmy niezwykle ruchliwi, mobilni, na pewno sprawdzi się u nas wózek składany.

No Comments

    Leave a Reply