Biznes & Finanse

W co najbardziej opłaca się zainwestować?

Kiedy tak właściwie planujemy zainwestować własne finanse należałoby inspirować się radami osób znających się na rzeczy. Jednym z autentycznych guru w dziedzinie inwestowania jest nieżyjący już sir John Templeton. Podkreślał on, iż prawdziwym celem każdego inwestora długoterminowego jest osiągnięcie jak najważniejszego łącznego możliwego zysku po opodatkowaniu, wskutek tego każda inwestycja powinna rozpoczynać się od postawienia sobie za cel realnego zysku. W co najlepiej zainwestować zgodnie z zasadami inwestycji według sir Johna?

Najważniejszą zasadą jest dywersyfikacja portfela inwestycyjnego, innymi słowy budowanie go w oparciu o rozmaite aktywa. Sir John radził również, by nigdy nie przywiązywać się na stałe do jakiegokolwiek rodzaju aktywów czy metody ich doboru. Najważniejsza jest bo elastyczność, otwarty umysł oraz sceptycyzm. Wobec tego w co najprawidłowiej zainwestować? W perspektywie długoterminowej najbardziej sprawnym sposobem na osiąganie wyczekiwanego zwrotu z inwestycji jest porzucanie legendarnych typów papierów cennych i metod ich doboru na rzecz tych niepopularnych. Taka strategia wydawać się może karkołomna, jednakże jak dowodzi historia sir Johna Templetona oraz jego firmy jest jak najbardziej właściwa. Zgodnie z tą filozofią odpowiedź na zapytanie – w co najodpowiedniej zainwestować? – brzmi – w akcje lub obligacje niepopularne, lecz posiadające potencjał wzrostowy. Najlepszym momentem na inwestycję jest bowiem bessa na giełdzie, w trakcie kiedy hossa to nienaganny moment na wyzbywanie się aktywów.

Nie wypada wobec tego podążać za modą oraz kupować papierów wartościowych, które w danym czasie znajdują się na topie, bo nie daje to szans na autentyczny sukces danej inwestycji. Inwestowanie w papiery korzystne, które mają wzrostowe perspektywy potrzebuje hartu ducha, jednak jest perfekcyjną drogą do inwestycyjnego sukcesu. O czym jeszcze warto pamiętać kiedy będziemy podejmować decyzję w co najprawidłowiej zainwestować? O tym, że żeby inwestować bezpiecznie szans należy wypatrywać na całym świecie – wybierać fundusze akcji lub obligacji ulokowane na całym świecie, żeby zmniejszyć niebezpieczeństwo inwestycyjne przez zróżnicowanie posiadanych aktywów.

Brak komentarzy

    Dodaj odpowiedź