Rozrywka

Tradycyjna oraz cechująca się wyrazistym smakiem – pochodząca z Chile Borgona

Tradycyjna oraz wyrazista – pochodząca z Chile Burgundia jest takim przepisem, jaki pośród wielu innych można wyszukać na witrynie Tragos Del Mundo. Są albowiem tutaj scharakteryzowane smaczne alkohole znane na całym świecie. Jest to bez wątpienia przepis oryginalny, z jakim można zaznajomić się, przeglądając domenę https://www.tragosdelmundo.cl/borgona-trago/. I to doskonały sygnał tego, że na podanej stronie znajdują się jedynie niebanalne pomysły trunków alkoholowych. Burgund to koktajl na podstawie czerwonego wina i truskawek. Trzeba przygotować go w dużych rozmiarów dzbanku.

Idealnie będzie nadawał się do picia w czasie lunchów albo spotkań z przyjaciółmi. Patrząc na to, że jest to napój wyjątkowo słodki, to smak alkoholu jest rzeczywiście niewyczuwalny. Jeśli więc ktoś nie preferuje nachalnego posmaku alkoholu, to jest to idealna propozycja dla niego. To oryginalna mieszanka, świetna na ciepłe dni. Na początku lata, podczas sezonu na truskawki, opłaca się decydować się na przygotowanie tego napoju oraz spróbować czegoś dotychczas nieznanego. Trzeba wyłącznie zwrócić uwagę na to, by nie zjeść za dużo truskawek z tego napoju, bo nasiąknięte winem mogą uderzyć do głowy.

Sposób wykonania Burgundii jest prosty do zrobienia. Jest to efektem tego, że znajduje się w niej niewiele składników. O ile internauta chce, to może dodać koniaku do tego napoju. Aczkolwiek to już opcja dla osób preferujących wyjątkowo wyrazisty posmak. Do wykonania letniego, chilijskiego trunku wystarczą: butelka czerwonego wina, pół kilograma truskawek, kosteczki lodu oraz niewiele cukru. Należy umyć a także skroić truskawki. Kolejno, wymieszać je z cukrem oraz odłożyć na pół godziny. Do słoika trzeba wlać wino, a później macerowane owoce. Wszystko trzeba zmieszać oraz wlać do dzbanka. Wcześniej, dolewając do dzbana parę kosteczek lodu, by trunek ochłodzić. Faktycznie, będzie to napój, jaki zasmakowany po raz pierwszy zrobi świetne wrażenie oraz na długo pozostaje zapamiętany.

Brak komentarzy

    Dodaj odpowiedź