Zdrowie

Szkoła gotowania – zawsze sprawdzaj jakość składników

Ktokolwiek z nas chciałby mieć pojęcie, co zrobić, kiedy okaże się, iż zupa wyszła za kwaśna, gdy kartofle okazały się przedobrzone a mięso wygląda jak czarne złoto. Ktokolwiek, kto gotuje chciałby znać sposób na wszystko, na każdy błąd, jaki w kuchni wolno popełnić. Prawda jest tak, że nie wszystkie błędy da się naprawić, czasem lepiej zrezygnować z nieudanego dania, żeby przypadkiem nie zademonstrować światu, iż jednakże nie potrafimy gotować. Mimo wszystko wypada nie zapominać, że każdemu nawet najważniejszemu kucharzowi zdarzają się wpadki. Gotując musimy pamiętać o tym, co czynimy, to nie jest jedna z tych czynności, podczas których wolno się wyłączyć i bujać myślami w obłokach. Trzeba pilnować aby ogień nie był zbyt duży, z słuszną częstością trzeba mieszać gotujący się sos.

Wypada najzwyczajniej w świecie pamiętać o tym, co się robi, dzięki temu można uniknąć wielu pomyłek. Poza tym warto także mieć plan działania. Pamiętać o tym, co jak dużo czasu mniej więcej się kucharzy. Poprawniej poczekać ze smażeniem mięsa i nie smażyć go przez ziemniakami, bo nim pyry się ugotują mięso będzie zimne. Jeśli mamy czas rano to zawsze jesteśmy w stanie zrobić jakąś surówkę do obiadu – przetestuj szynka prosciutto cotto. Wstawić ją do lodówki i na obiad będzie jak znalazł. Trzeba najzwyczajniej w świecie porządnie zorganizować sobie czas.

Gotowanie to wyzwanie, w następstwie tego należałoby zaznajomić się z tym wyzwaniem od podszewki. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z gotowaniem powinniśmy poprosić o kilka rad naszych najbliższych. Jeżeli mama zawsze gotowała obiady to spytajmy ją o jej sposoby, jeśli to ojciec był wybornym kucharzem to należałoby spytać tatę o jego magiczne sposoby na owe pyszności, jakie wychodziły spod jego dłoni. Wiele, czego dowiemy się od naszych najbliższych będziemy mogli na rozważnie wprowadzać w życie. Jest wiele sposobów gotowania, jest także wiele sposobów na to, żeby nauczyć się gotować. Jednakże najlepszym sposobem jest po prostu zacząć gotować. Jeśli nie spróbujemy to na pewno przenigdy nie nauczymy się gotować. Jeśli przenigdy nie spaliliśmy, albo chociaż nie przypaliliśmy żadnego garnka to prawdopodobnie nic jeszcze nie gotowaliśmy. Trzeba próbować i nie zapominać o tym, że ‚nie od razu Rzym zbudowano’.

No Comments

    Leave a Reply