TechZone

Stłuczka? Czy zawsze powinieneś poprosić o pomoc policję bądź też lawetę?

Organ, który jest w stanie nam pomagać w pewnym okolicznościach, to policja. Właśnie dlatego należałoby będzie starać się korzystać z jej pomocy, jeżeli zachodzi taka potrzeba w trakcie wypadku samochodowego. W jakim momencie? Jeśli nastąpiło porozumienie pomiędzy podmiotami danej kolizji, karambolu samochodowego, to nie ma potrzeby wzywania policji, żeby prowadziła jakieś dalsze ustalania. Jednak nie zawsze dochodzi do porozumienia między uczestnikami takiej kolizji. Kierowcy twierdzą, że są niewinny. W takim czasie musimy postarać się o wezwanie policji, bo nie dochodzi do porozumienia.

Trzeba też uczynić także wówczas, gdy kierowca nie ma polisy ubezpieczeniowej OC; w momencie, kiedy jest pijany. Co będzie zdołała ustalić policja? Do jej zadania trzeba ustalenie, to jest winnym danego wydarzenia, jak i będzie jej zadaniem ukaranie mandatem takiej osoby a czasem nawet wezwanie lawety – pomoc drogowa w Katowicach. Jeżeli chodzi o rozstrzygnięcie policji, to nie jest ono kojarzące dla ubezpieczyciela. Stanowi wyłącznie dowód w sprawie, jaka ma okazję jeszcze zostać wytoczona, jeśli winny nie zgadza się z rozwiązaniem policji.

Prawdopodobnie wielu z nas potrzebowałoby liczyć na porozumienie podczas wypadku. Wydaje się być takie rozwiązanie wybitnie wartościowe w czasie mniejszych stłuczek, czy kolizji samochodowych. Jeśli będziemy decydować się na wzywanie policji, to z pewnością odpowiednio na tym nie wyjdziemy.

Powinniśmy pamiętać o tym, że wtedy winny otrzymuje akcesoryjny mandat. Jeżeli jesteśmy przekonani o tym, iż to my zawiniliśmy, to nie ma potrzeby wzywać takiej policji. Jednakowoż co powinniśmy uczynić w czasie porozumienia. Przede wszystkim nie możemy naprawiać samochodu, dokonywać w nim pewnych zmian.

Wtenczas nie moglibyśmy dostać dobrego odszkodowania. Mamy jedynie taką możliwość w momencie braku możliwości kontynuowania bezpiecznej jazdy. Takie naprawy, jak oraz dalszą pomoc, wypada starać się z niej skorzystać dopiero w czasie, gdy pozostały dokonane profesjonalne oględziny samochodu. Muszą zostać one dokonane przez przedstawiciela zakładu ubezpieczeń. On będzie był w stanie po takich oględzinach oznajmić, jaką wielkość ubezpieczenia będziemy mogli uzyskać. Poza tym wypada wziąć pod szczególną uwagę powiadomienie ubezpieczyciela. Powinno to nastąpić najszybciej po danym zdarzeniu drogowym, nie następnie aniżeli w ciągu 7 dni.

Brak komentarzy

    Dodaj odpowiedź