Turystyka & Sport

Sport – informacje, treningi i dużo więcej

Nie we wszystkich państwach tak jak w Polsce udało się stworzyć autentycznie mocne zespoły w oparciu o studentów oraz przy wsparciu elit uniwersyteckich. W grupie ludzi dźwigających ten sam szalik trwają błyskotliwe nastroje nie tylko wobec tego, że ich zespoły poprawnie radzą sobie w mocnej lidze – w głównej mierze z zadowolenia, że kibiców tego składu jest więcej oraz wszyscy są podobni w swym nastawieniu. Zręczność zbudowania takiej atmosfery dookoła ligi to niesłychanie rzadka a równocześnie opłacająca się zdolność, jaka pomaga pełnym klubom nie wyłącznie przetrwać, jakkolwiek wznieść się na nowe wyżyny.

Nowoczesny budynek zapełniający się przy okazji jakiegokolwiek meczu fanami, występy w turniejach pucharów europejskich transmitowane w lokalnej telewizji, ludzie nabywca pamiątki i upominki klubowe nawet poprzez sieć – wszystko to jest dzisiaj w zasięgu przemyślanie zarządzanych klubów, nawet tych szkolnych. Patrząc na jedną z najsilniejszych lig siatkarskich na świecie, polską, dostrzega się że Akademickie zespoły Sportowe stanowią wielkie zaplecze zarówno dla kadry jak oraz same w sobie stanowią moc błyskotliwą pokonywać rywali z czołowych zagranicznych lig – pomagają tu wiadomości sportowe. To naturalnie dzięki właściwemu zarządzaniu studenci grający jednocześnie na wysokim poziomie w pierwszej lidze mogą liczyć na takie same medialne i marketingowe zamiłowanie, co ich koledzy ze sponsorowanych przez gigantów wieloletnich fachowych klubów.

Jednakże również sponsoring nie jest już zamknięty dla klubów akademickich – te bardzo dobre z powodzeniem pozyskują dzisiaj sponsorów z zewnątrz, którzy są w stanie utrzymać zespół na wybitnie wysokim poziomie oraz zapewnić nawet parę transferów w razie potrzeby. Przykładem mogą tu kolejny raz zaświecić siatkarze z Olsztyna lub Częstochowy. Ich śladami zaczynają jednak iść bez pośpiechu organizatorzy również innych lig oraz widać, że Akademickie Zespoły Sportowe bezustannie mogą mieć jeszcze większy wpływ na kadrę. Według rozmaitych wyliczeń już dziś zawodnicy będący wychowankami tych zespołów tworzą niemal jedną trzecią siły reprezentacyjnej, co najpoprawniej okazuje, jak koszmarnie wyglądałby sport wyczynowy w Polsce, gdyby nie kolosalne zaangażowanie elit uniwersyteckich w promowanie sportu i budowanie silnych lig.

No Comments

    Leave a Reply