Zdrowie

Przystrajanie uszu – kolczyki oraz akcesoria biżuteryjne

Noszenie zdobień w uszach to dzisiaj prawdziwa moda. By móc niemniej jednak założyć kolczyki, musimy się najpierw zdecydować na przekłuwanie uszu. Zabieg ten egzekwuje się zwykle w salonach kosmetycznych, od czasu do czasu też u fryzjera lub w samym punkcie sprzedaży jubilerskim. Wypada jednakże pamiętać, iż przekłucie musi być wykonane przez profesjonalistę przy użyciu trafnych narzędzi. Robienie tego w mieszkaniu, niewysterylizowaną igłą, może się niepoprawnie skończyć. Ostatnimi czasy dziewczynkom uszy przekłuwały mamy lub też babcie, przy użyciu starych, nieraz dosyć bolesnych sposobów.

Dzisiaj ta czynność jest krótka oraz mniej bolesna. Wykonuje się ją przy użyciu szczególnego pistoletu. Kosmetyczka zaznacza miejsce przekłucia oraz dezynfekuje ucho. W następnej kolejności wsadza kolczyk do pistoletu oraz „przestrzela” go przez ucho. Wypada je nosić bez przerwy aż do kompletnego zagojenia ranki. Następnie jesteśmy w stanie już wybrać własną biżuterię.

Na początek rekomendowane są jednak kolczyki srebrne, bowiem nie uczulają, a miejsce przekłucia jest dalej niesłychanie wrażliwe – potwierdza to producent biżuterii srebrnej. W następnej kolejności można zdecydować się na dłuższe i cięższe ozdoby. Sporo modnych kobiet, ubóstwiających biżuterię decyduje się na przekłucie uszu. Wówczas nieodłączną częścią ich dziennego stroju stają się kolczyki. Ich kupno nie jest niemniej jednak sprawą prostą bowiem najpierw należy spowodować, jaka biżuteria nam pasuje. To, jakie akcesoria może sobie spowodować zależy nie tyle od gustu, lecz też od kształtu twarzy oraz noszonej fryzury. Panie z twarzą kwadratową mają autentyczne szczęście.

Pasuje im większa część kształtów kolczyków. Najbardziej poleca się im te w kształcie łezki. Przy buzi owalnej najlepsze są geometryczne: trójkąty, koła, kwadraty. Ich długość nie ma większego znaczenia. Posiadaczki obłej twarzy mają trochę większy kłopot. Powinny zdecydować się na ozdoby wysmuklające, inaczej długie, jakie mogą być trochę problematyczne, na przykład przy długich włosach czy zimą, gdy trzeba nosić szalik. Twarz trójkątna jest długa oraz potrzebuje optycznego skrócenia. Panie mogą wtenczas nosić ozdoby krótkie. Zdecydowanie odradza się te długie i wiszące. Jakim sposobem widać, zakupy kolczyków kierując się wyłącznie modą oraz własnym gustem nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Brak komentarzy

    Dodaj odpowiedź