Rozrywka

Picie kofeiny – odmiany kawy bezkofeinowej

W pewnych jednoznacznych momentach czujemy się ospali, nie mamy na nic siły, trudność powoduje nam nawet logiczne myślenie. Tak działa na nas na przykład pogoda czy przemęczenie. Co poniektórzy mają sposób na to, żeby poprawić sobie samopoczucie, aby ożywić się – jest to filiżanka gorącej, przyzwoicie zaparzonej kawy. Kofeina w niej zawarta funkcjonuje na nas pobudzająco. Musimy jednakże uważać na to, ile takiej kofeiny dostarczamy naszemu organizmowi.

W gigantycznych ilościach jest ona szkodliwa. Musimy wiedzieć również, że organizm ludzki niezmiernie prędko uodparnia się na działanie niektórych używek. A kawa z całą pewnością taką używką jest. Jeżeli wiec będziemy pić wielokrotnie wielkie ilości mocnej kawy z całą pewnością nie będzie ona oddziaływać na nas tak, jak oddziaływała na początku, gdy zaczęliśmy pić ten napój, gdy być może piliśmy go w mniejszych liczbach.

Spożywanie kofeiny nie zawsze jest zdrowe. Niekiedy zdecydowanie musimy z niej zrezygnować. Bywa to trudne ale kawę czarną, tak oznaczaną autentyczną możemy zastąpić łagodniejszą, bezkofeinową.

W wielu przypadkach nie odczujemy zmiany. Nie zawsze kawa negatywnie oddziałuje na nasz organizm. To nie kawa wpływa negatywnie ale kofeina w niej zawarta, co potwierdza Etiopia kawa. Postęp zrobił swoje i wyprodukowanie kawy bezkofeinowej nie jest już żadnym kłopotem.

W sklepach dostępne są takie kawy o obniżonej zawartości bądź też całkiem pozbawione kofeiny. Wyprodukowanie takiej kawy to dość skomplikowany proces jednak jest on możliwy. Wiele grup osób powinno zrezygnować z kawy kofeinowej na rzecz bezkofeinowej. Sporo osób nawet nie zauważa różnicy. Kawa bezkofeinowa smakuje bo nieomalże identycznie niż ta z zawartością kofeiny. Kawa taka – bez zawartości kofeiny jest w następstwie tego w formie rozpuszczalnej i mielonej, tak jak oraz kawa kofeinowa, jaką znamy.

Jeżeli w takim razie dbamy o swoje zdrowie a nie potrzebujemy żadnych napojów, które wpływają na naszą najlepszą energię powinniśmy zrezygnować z picia szablonowej kawy, która zawiera kofeinę. Kawa bezkofeinowa jest nieco łagodniejsza, nie podrażnia nam żołądka. A dla co niektórych to niezmiernie istotne – nie tylko dlatego, żeby przyzwoiciej się czuć, lecz być może istotne ze względów wyznawanych zasad.

Brak komentarzy

    Dodaj odpowiedź