Zdrowie

Nowoczesna czy stereotypowa fotografia? Fotograf radzi

Młodzi ludzie zawierający związek małżeński chcą, żeby ten dzień był dla nich uroczysty, fenomenalny. Coraz częściej więc obrzędy ślubne są inne aniżeli wszystkie, wedle indywidualnych scenariuszy. W końcu, dzień ślubu ma obowiązek być dniem niepowtarzalnym.

Rozpocząwszy od ślubnych kreacji, przez ceremonię zaślubin, wesele, na sesji zdjęciowej zamykając wszystko musi być według ich pomysłu, w szeregu przypadków wychodzącego. Niemalże, jedyną pamiątką ze ślubu oraz wesela jest fotografia ślubna. Skutkiem tego niezwykle ważną sprawą jest decyzja w jakim środowisku odbędzie się sesja zdjęciowa – lub w atelier, lub w plenerze, a jeśli wybierzemy plener, to jaki? Czy zaangażujemy sztampowego fotografa, czy artystę fotografika – mnóstwo dylematów.

Wielokrotnie zdjęcia w atelier są robione jako pamiątka dla rodziny, natomiast coraz częściej pozytywnie sfiksowane sesje fotograficzne trafiają do albumu państwa młodych jako ich prywatna dokumentacja tego wydarzenia. Pomimo przeróżnych nowatorskich pomysłów zaglądamy z sentymentem w przeszłość patrząc na zdjęcia naszych pradziadków. Fotografia weselna w sepii lub ewentualnie biało-czarna. Może to jest pomysł na podtrzymanie tradycji rodzinnej?

Odpowiednio wykonany portret zdjęciowy powinien posiadać tzw. duszę. Fotograf po trosze powinien być psychologiem oraz badawczym obserwatorem, żeby upamiętnić ten ulotny moment ekspresji na twarzy – fotografia ślubna powinna albowiem opowiadać historię prezentowanych osób, co potwierdza fotograf ślubny Bielsko-biała. Do wykonania dobrej fotografii wymagane jest odpowiednie światło. Powinno być rozproszone, w związku z tym perfekcyjną porą są godziny poranne lub ewentualnie popołudniowe. Jest to baza powodzenia.

By młoda para czuła się swobodnie w czasie sesji zdjęciowej, należy bez jakiegokolwiek ale wybrać miejsce, które młodych nie krępuje oraz uczyni, iż będą się zachowywać swobodnie. Żeby poprawnie wyeksponować głównych bohaterów należy stosownie dostosować głębię ostrości, jaka zezwoli na taką ekspozycję postaci jaką pragniemy osiągnąć. Fotografia ślubna ma być pamiątką na całe życie, dlatego tak istotne jest profesjonalne przygotowanie się do sesji zdjęciowej. Przez następne lata chcemy się jakkolwiek weselić tymi zdjęciami, przypominać sobie ten najwspanialszy moment naszego życia.

Brak komentarzy

    Dodaj odpowiedź