Zdrowie

Nerwica i depresja – specjalista umysłu ludzkiego wsparciem dla każdego

Istnieje różnica pomiędzy żałobą a chandrą. Żałoba może wywołać zakłócenia depresyjne, choć zdarza się to sporadycznie. Osoba w żałobie ma dużo pokrewnych objawów jak ta, jaka przeżywa depresję. Ból nie jest stanem chorobliwym. Jest bolesna, lecz nie wymaga leczenia. Wolno rozróżnić trzy etapy żałoby: szok, rozpacz oraz akceptację.

Podawanie lekarstw może być złe we wczesnym etapie żałoby. Leki mogą polepszyć samopoczucie, jednakże mogą także przedłużyć cały czas trwania żałoby. Proces przeżywania strat jest ciężki, lecz jest to bezprzykładny sposób, aby wrócić do zwyczajnego samopoczucia. Choć samopoczucie po lekach jest poprawniejsze, to jednakże nie pomagają one przejść żałoby. Kłopotliwe przeżycia nadal będą trwały po zaprzestaniu brania leków. Nie każdy przechodzi żałobę w sposób sztampowy.

Co poniektórzy zaświadczają ze stan normalny nie wrócił oraz mają liczne kłopoty. Są także osoby, dla jakich pogodzenie się ze śmiercią bliskiego jest zanadto zawikłane i nie przyjmują do końca wiadomości o niej. W takich sytuacjach, żałoba zmienia się w depresję oraz potrzebne jest farmakologiczne leczenie. Nerwice zalicza się do w większości wypadków występujących zakłóceń zdrowia, co potwierdza psycholog Legnica. Z opisowego punktu widzenia pojęcie nerwicy skomplikowane jest do zdefiniowania. W minionych latach dookoła tego terminu narosło dużo kontrowersji. Niemniej jednak w literaturze podmiotu wskazuje się, iż uzasadnione jest pojmowanie zaburzeń nerwicowych, jako psychogennych czynności organizmu.

W wielu publikacjach przeczytać wolno, iż częstym czynnikiem nerwic są nieodreagowane czynniki oraz urazy psychiczne. Inni autorzy rozszerzają ten pogląd o nieświadome konflikty wewnętrzne czy również konflikty miedzy wzajemnie wykluczającymi się wartościami lub potrzebami. Wszystkie przyczyny łączy wspólny mianownik: tkwią one, nieraz wybitnie głęboko w samym człowieku, on zaś cechuje się normalną wrażliwością na przeróżne sytuacje. Człowiek ma szablonową dla niego zdolność rozładowania napięć i częstokroć bolesne doświadczenia. Środowisko stawia przed nim różnorodne wymagania, zaś fakt niemożliwości ich podołaniu ma okazję cechować się w postaci występowania nerwic.

No Comments

    Leave a Reply