Zdrowie

Medycyna używająca do kuracji ziół

Ziołolecznictwo na długie dziesięciolecia odeszło w niepamięć, wyparte przez medycynę opierającą się na chemicznej produkcji medykamentów. Zioła uznano wtedy za mało wiarygodny środek leczenia, a część autorytetów lekarskich z przełomu XIX oraz XX w. twierdziła nawet, że są wybitnie niezdrowe oraz trujące.

W dzisiejszych czasach ale zioła z powrotem pozyskują należytą sobie rangę we współczesnej medycynie dzięki popularyzowaniu medycyny naturalnej. Zioła należałoby jest wykorzystywać w wypadku wszelkich lżejszych schorzeń. Nie mają bo tak restrykcyjnych ubocznych środków działania jak większa część leków. Część dzisiejszych internistów i pediatrów zaleca nawet w przypadku infekcji korzystanie z ziół oraz stanowczo odradza stosowanie antybiotyków.

Przykładowo, w wypadku infekcji i zapaleń gardła oraz migdałków czy anginy, doktorowie polecają płukanki z szałwi, która ma silne działanie ściągające, bakteriobójcze i przeciwzapalne. Jednakowoż zdarza się nieraz, że same zioła nie wystarczają oraz terapię trzeba wspierać antybiotykami. Polska jest państwem o niezmiernie bogatej oraz różnorodnej faunie. Na jej terenie występuje niezwykle wiele roślin o atrybutach zdrowotnych. Zioła w Polsce pojawiają się również w przyrodzie, np. na łąkach czy w lasach. Ze względu na pomyślne warunki geograficzne również uprawia się je w hodowlach.

Najpopularniejsze polskie zioła odnajdują zastosowanie zarówno w medycynie, jak i w kuchni – sprawdź również https://dobreziolko.com. Są to m.in. bazylia, tymianek, kminek, koper, pietruszka, majeranek, rumianek, szałwia, tymianek i mięta. Przetwarza się je, np. suszy albo mieli oraz sprzedaje później w formie przypraw bądź też także wiąże w pęczki oraz wyprzedaje się je w naturalnej formie. Z wielu ziół produkuje się także napary i herbaty, np. z szałwi i rumianku. Inne popularne oraz cenione polskie zioła to dzika róża, jałowiec, brzoza, pokrzywa, podbiał, kasztanowiec, krwawnik, lipa, mniszek lekarski, babka lancetowata, głóg dwu i jednoszyjkowy, borówka czernica. Odnajdują przeznaczenie przede wszystkim w medycynie naturalnej, szczególnie w fitoterapii oraz aromaterapii.

No Comments

    Leave a Reply