Turystyka & Sport

Make-up oczu – ażeby wyglądać pięknie

Odpowiedni makijaż oczu to najtrudniejszy z procesów całej sztuki dekorowania twarzy. Do jego wykonania potrzeba bo nie tylko wprawy, lecz również odrobiny fachowej wiedzy. Jeśli przyzwoicie dopasujemy barwy oraz kreski do tęczówki stworzonego przez nas oka i kształtu powiek, dopuszczalne jest osiągnięcie oryginalnej metamorfozy.

Odpowiednio dostosowane odcienie cieni oraz kredek optycznie otwierają oczy, zaznaczają ich barwę i bardzo dobrze ożywiają całą naszą idealną twarz. Sposobny rysunek kreski tudzież, koryguje kształt oka, a dobra szczoteczka jest w stanie okiełznać nawet w najwyższym stopniu niesforne rzęsy. Do oczu w kolorze niebieskim wypada wybierać odcienie zimne. Są w stanie to być róże, beże, brązy, szarości, srebrzystości oraz granaty. Tęczówka zielona gruntownie współgra z kolorem wrzosowym, purpurowym oraz fioletowym. Dla pokreślenia oczu zielonych warto zdecydować się na kredkę brązową lub brunatną lub też ogólny makijaż permanentny.

Piękno interesujących oczu brązowych najprawidłowiej wydobędą cienie brzoskwiniowe, oranżowe, miedziane lub oliwkowe. Czaru i wdzięku doda grafitowa kredka. Dość nowy wymysł do stylizacji włosów w postaci prostownicy, jak się nieraz okazuje przynosi wielu jednostkom istotny kłopot ze zdrowiem i jakością tego, co mają na głowie.

Oczywiście, tuż po użyciu tego narzędzia, fryzura staje się gładka i świetnie ułożona, jednak na skutek zanadto częstego stosowania, włosy niszczą się, ich końcówki rozdwajają i po umyciu głowy mamy do czynienia ze stogiem siana. Po prostownice nie trzeba sięgać częściej, aniżeli jeden raz w tygodniu. Można jej używać jedynie na suche oraz zabezpieczone kosmetykami termoochronnymi, włosy. Jeśli już doprowadziłyśmy swoją czuprynę do stanu ruiny, nie respektując zasad eksploatacji prostownicy, pora podążyć włosom na ratunek. To kłopotliwe w tym momencie urządzenie odkładamy do dolnej szuflady na chociaż sześć tygodni oraz nie używamy go pod żadnym pozorem. Do mycia oraz żywienia zniszczonych pasm używamy silnie regenerujących szamponów, balsamów i maseczek. Kosmetyki takie zawierają kreatynę, jaka po jakimś czasie poradzi sobie z odnową struktury włosa oraz wzmocni go od wewnątrz.

No Comments

    Leave a Reply