Zdrowie

Kucyki oraz warkocze – fryzura, która odmładza

Lato to najwyższy czas szaleństw, szczególnie w modzie i jak najbardziej we włosach. Ostatecznie nie musimy ich więzić pod czapkami, opatulać szalikami, jesteśmy w stanie wypuścić je na wolność i pozwolić na życie własnym życiem. To pora roku, która kusi barwami, wywołuje, iż mamy więcej odwagi na eksperymenty. Wobec tego również jeśli nawet do tej pory nie należałyśmy pod żadnym pozorem do popleczniczek strojenia głowy, to najwyższa pora się przełamać i pobawić osobistą fantazją.

Współczesna propozycja daje tak szeroki wachlarz wyboru, że mamy faktycznie duże pole do popisu. Małe i ogromne kwiaty, spinki, wsuwki, opaski, kokardy-wszystko jest dozwolone oraz pożądane. I zapewnia dobra wrażenie, z przyciąganiem spojrzeń męskich włącznie. Na topie od kilku sezonów jest min. styl romantycznej hipiski. Ta innowacyjna, z lat 60-tych, nosiła żywe kwiaty we włosach, a jej włosy były płaskie oraz bez życia, jak u nimfy. Dzisiejsza ma energię w sobie i na głowie.

Właśnie dlatego dla wzmocnienia efektu zalecane jest podkreślenie naturalnego skrętu za pomocą kremu, wysuszenie włosów tuż przy opuszczeniu ich w dół, a w następnej kolejności ich wyszczotkowanie. Wystarczy jedynie prosta opaska z kwiatem oraz olśniewająca fryzura sezonowa gotowa. Kokardy kojarzą się z beztroskimi latami dziecięcymi, jednakowoż także z gadżetem, który jak bumerang wraca co jakiś czas do świata mody. Przynajmniej raz na kilka sezonów robi furorę, w przeróżnych wcieleniach, więcej o tym na domenie odmładzające fryzury dla 40 latki. Czasami spotyka się ją w formie ozdoby torebki, na breloku do kluczy bądź też samochodu, wielokrotnie w formie spinki, jeszcze innym wraz bezpośrednio na ubraniu.

Też fryzjerzy sięgają po nią entuzjastycznie, z tym, że jest ona o wiele mniej formalna, aniżeli ta na warkoczach z starożytnych czasów. Jako tworzywo preferuje się tiul bądź inne, niezobowiązujące materiały, pozwalające na nieskrępowaną zabawę tworzywem i kształtem.

Dekoracje do włosów formie kokard imponują ferią barw i obrotnością. Te najprostsze, na które pozwolić sobie może każda dziewczyna z gwarancją ładnego efektu, są opaski do włosów. Można je nabyć w postaci wieczorowej (ażurowe, metalowe, srebrne, z piórami), jak oraz wersji dziennej, lekkiej oraz z przymrużeniem oka. Ostatnim szlagierem są kokardy z włosów, który to pomysł wylansowały Lady Gaga i Paris Hilton. W internecie udostępnianych jest dużo instruktaży, jak zrealizować ją sobie samodzielnie, wolno również sięgnąć po gotowe dekoracje z dodatkiem naturalnych włosów oraz już jesteśmy w stanie poczuć się jak celebrytka z gazet. Mała rzecz, a dodaje optymizmu i cieszy.

Brak komentarzy

    Dodaj odpowiedź