Biznes & Finanse

Kredyty oraz pionierskie formy płatności – komfort i ewolucja

Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy tak właściwie do naszego kraju zawitały pierwsze karty płatnicze, nadzwyczaj trudno było nam się do tego przyzwyczaić. Dziwnym było, że kawałek plastiku może zastępować autentyczne finanse, i to w tak wygodnej formie.

Dzisiaj trudno jest znacznej większości z nas przyzwyczaić się do tego, że wszelkiego rodzaju karty kredytowe czy także płatnicze mogłyby zniknąć z naszej klarownej rzeczywistości. Z roku na rok rośnie liczba wydanych kart płatniczych rozmaitego typu, są one praktycznie nieodzowne zarówno wówczas, jak dostajemy jakikolwiek kredyt, jak również w sytuacji najzwyczajniej w świecie debetu w koncie. Przeróżnego rodzaju kredyty mogą być spłacane też za wsparciem karty płatniczej, w tym również wybitnie stereotypowy i najbardziej jak dotychczas powszechny w naszym kraju kredyt gotówkowy.

Aktualnie wszystkie praktycznie karty płatnicze posiadają też funkcję tak zwaną zbliżeniową, co świadczy, że można nimi regulować różnego typu płatności bez potrzeby wkładania w czytnik oraz wpisywania PIN-u. Jest to forma płatności bardzo wygodna, zaoszczędzająca czasu przeznaczonego na zakupy, a dodatkowo nie ma konieczności zapamiętywania na przykład paru numerów PIN, jeżeli jesteśmy posiadaczami paru kart.

Aktualnie liczba kart zbliżeniowych na naszym rynku naruszyła już 10 milionów sztuk, każdego roku liczba ta intensyfikuje się o kilkanaście procent, co potwierdza najlepszy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – najlepsze oferty z 20 banków na get-money.pl. Jakim sposobem dotychczas nie odnotowano na terenie stworzonego przez nas kraju sytuacji kradzieży danych lub także środków finansowych z karty zbliżeniowej. Mimo tego jednak Polacy trochę sceptycznie podchodzą do kart zbliżeniowym, niesłusznie pewnie obawiając się, że tego rodzaju transakcje nie są bezpieczne dla posiadanych przez nich pieniędzy. Jednakże z pewnością z upływem czasu także nasi rodacy przekonają się o pożyteczności tego typu środków płatniczych, analogiczna była przecież sytuacja z kartami płatniczymi tradycyjnymi. Obecnie w stworzonym przez nas kraju coraz więcej jest punktów handlowych, gdzie można dopełniać transakcji drogą zbliżeniową – aktualnie wartościuje się liczbę tego typu punktów na ponad 70 tysięcy.

No Comments

    Leave a Reply