Zdrowie

Jakie zabawki wspomagają rozwój dziecka?

W dzisiejszych czasach rodzice, którzy pragną zakupić dziecku zabawkę, chcieć wybrać taką, jaka będzie miała ona zbawienny wpływ na dziecko. W pierwszym roku życia stworzonego przez nas dziecka, kupujemy zabawki, jakie powtarzają polskie wyrazy, wydają dźwięki pojazdów, zwierząt itp. W kolejnych latach zabawki wybierane znacznie się różnią, bo tutaj zwracamy pokaźniejszą uwagę na fakt, czy ma ona oddziaływanie na rozwój naszego dziecka. Zabawka, która uczy sprawności, spostrzegawczości, fantazji jest zabawką z reguły poszukiwaną.

Jeśli niemniej jednak spytamy rodziców, które zabawki wpływają pozytywnie na rozkwit naszego dziecka, w owym czasie odpowiedź następuje sporadycznie. Zabawki, które pozytywnie wpływają na rozkwit dziecka, to bezsprzecznie bezpieczne, a także takie, jakie mają coś dziecku do przekazania – oto świetny przykład, czyli zestawy lego. Zgodność z rzeczywistością jest, że dzieci do roku życia powinny otrzymywać zabawki, które uczą rozróżniania bazowych słów, dźwięków itp. Taka zabawka jest wybitnie dobrym wyborem. Gdy dziecko ma więcej aniżeli dwa lata, wtedy korzystne tu okazują się klocki. Drewniane, piankowe, plastikowe o trafnej wielkości.

Puzzle, którą uczą spostrzegawczości, a zarazem cierpliwości. Zabawki plastyczne, które pobudzają wyobraźnię, a zarazem kształtują sprawność manualną. Jak zatem widać, zabawek, które maja pożądany wpływ na rozwój dziecka nie brakuje. Dziś, jeślibyśmy zdecydowali się na zrobienie ankiety, co rozumiesz przez zabawkę, usłyszelibyśmy takie odpowiedzi jak: klocki, pluszami, samochody, samoloty, lalki itp.

Niemniej jednak prawda jest taka, że zabawa jest nie jedynie w domu, lecz też poza nim. Jeżeli wybierzemy się z dzieckiem na plac zabaw, wtedy korzysta ono z huśtawek, piaskownicy, zjeżdżalni. Jeżeli się przyzwoicie zastanowimy to dojdziemy do wniosku, że to także są zabawki przeznaczone dla dzieci, jednak przystosowane do ogrodu, placu zabaw itp. Jesteśmy w stanie, w następstwie tego się przekonać, że pojęcie zabawki dla dzieci jest znacznie szersze aniżeli z pozoru mogłoby się nam to wdawać. Zabawki dla dzieci, które umieszczamy w ogrodzie, pełnią taką samą rolę jak te, jakie mamy w mieszkaniu. Pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, przysparzają się do porywającej zabawy, uczą sprawności, pobudzają wyobraźnię, np. przez zabawę w piaskownicy.

No Comments

    Leave a Reply