Dom & Ogród

Jak wyselekcjonować kominek?

Niepowtarzalne, demonstrujące pewną myśl, osobne oraz w pełni zgodne z szkicem właściciela – takie naturalnie są kominki artystyczne. To należyty pomysł dla wszelkich, jacy doceniają swoją wyrazistość.

Projektując wnętrze domu, są w stanie wyrazić ją przez kominek. Projekty te, realizowane są przez nieduże firmy, zatrudniające artystów. Niektórzy boją się, że taki kominek może być niesprawny lub ewentualnie niebezpieczny. Nie ma o co się martwić. Każda korporacja oferująca usługi projektowe oraz montażowe kominków, oprawiona jest do testów bezpieczeństwa danego projektu. Kominek artystyczny może być wykończony wszelkim, co nie jest łatwopalne.

Przeważnie jest to glina oraz kamienie. Artyści układają je w dowolne projekty, w zależności od wizji posiadacza kominka. Wykończenie takiego paleniska są w stanie stanowić także płaskorzeźby lub mozaiki. Kultowym sposobem jest też stylizowanie kominka na piece chlebowe lub kaflowe. Wiele zależy od aranżacji wnętrza mieszkania, inwencji właściciela i zasobności jego portfela naturalnie – sprawdź wkłady kominkowe. Razem z ciągłą ewolucją mody na ekstrawaganckie wystroje wnętrz, zmieniają się też projekty kominków. To co dawniej nazywano nurtem nowoczesnym, dzisiaj już takim nie jest. Stąd trudno określić, co owym nurtem jest. Nie wolno z pewnością przypisać mu określonego, ulubionego budulca wykończeń. Korzysta on albowiem z różnych materiałów. Forma zależy właściwie tylko i wyłącznie od właściciela, choć jak to z reguły przy kominkach, dominują łatwe kształty geometryczne, innymi słowy prostokąty oraz kwadraty.

Czasami można natknąć się na kominki obłe, jednak to już świadczy o szczególnej pomysłowości właściciela. Wolno odnieść wrażenie, iż przy projektowaniu kominków nowomodnych, wszelkie chwyty są dozwolone. To nie do końca prawda. Istotnie, rozwiązania techniczne zostawiają wolną rękę pomysłodawcy. Jakkolwiek w stylizacji, mimo wszystko obowiązuje jedna bazowa zasada – prostota. Obojętnie od budulca oraz aranżacji projektanci dostosowują współczesne kominki, do stylizacji wnętrza domu, w którym będzie się on znajdował.

No Comments

    Leave a Reply