Biznes & Finanse

Jak wiele można pożyczyć pod zastaw?

Spłata kredytu lub pożyczki jest dla nas obciążeniem finansowym. Jakiegokolwiek miesiąca, zgodnie z umową kredytową musimy spłacać stworzony przez nas dług – pożyczkę, którą zaciągnęliśmy w wskazanej kwocie na określony cel.

A jakkolwiek niemal każdy z nas czasem decyduje się na taką pożyczkę pieniędzy w banku. Oprocentowanie oraz ogólne warunki przyznania takiej zapożyczenia są dla nas dosyć pomyślne. Nieraz zapożyczenie jest jedyną możliwością, aby uzyskać pieniądze, które tak nadzwyczaj są nam niezbędne.

Niekiedy nie mamy zdolności kredytowej, aby ubiegać się o zwyczajną pożyczkę – takie w bankach są przeważnie udzielane. Stworzona przez nas sytuacja finansowa nie w każdym przypadku jest wyznacznikiem tego, czy dostaniemy pożyczkę czy także bank odmówi nam jej przyznania. W wielu przypadkach niezmiernie realne są https://inwestum.com.pl/. Warunkiem uzyskania takiej pożyczki jest bezsprzecznie wyznaczenie określonego składnika majątku, którego jesteśmy właścicielem pod zastaw.

Wartość takiego składnika musi być dobrze wysoka. Na jej podstawie bank decyduje o tym, jaką sumę pożyczki nam udzielić. W znacznej większości przypadków wielkość pożyczki opiewa na połową wartości nieruchomości, która oddawana jest pod zastaw. Jeżeli więc decydujemy się na to, aby oddać bankowi pod zastaw swoje mieszkanie, jakie godne jest trzysta tysięcy złotych możemy spodziewać się tego, że bank zdecyduje się udzielić nam pożyczki do kwoty około stu pięćdziesięciu tysięcy złotych.

Zdajemy sobie też kwestię z ryzyka, jakie podejmujemy. W wypadku, gdybyśmy nie byli w stanie spłacać naszego długu nieruchomość, jaka oddana jest w zastaw zostanie sprzedana. Na czas spłacania pożyczki staje się ona własnością banku oraz to bank może zdecydować o jej sprzedaży. Rzecz jasna taka decyzja nie zostanie podjęta w sytuacji, gdy zalegamy z jedną czy dwoma ratami pożyczki. Takie poślizgi w spłacie mogą zdarzyć się nam wszystkim. Jedyną konsekwencją, którą poniesiemy będą naliczone odsetki. Nie dopuszczajmy jednakże do tego, aby pożyczkę spłacać nieterminowo. W pewnych momentach jednak stworzona przez nas sytuacja finansowa wymusza na nas takie zachowanie.

No Comments

    Leave a Reply