Dom & Ogród

Jak przeprowadzić udrażnianie rur samodzielnie

Użytkując wanny, zlewy, czy umywalki przyjść może taki moment, że zaczynamy stopniowo zauważać coraz większy problem ze spływającą do odpływu wodą. Cóż, korzystanie i eksploatowanie urządzeń sanitarnych, niesie za sobą takie zagrożenie, że w pewnym momencie odpływy zaczną się zwyczajnie zatykać.

Jak możemy zatem rozpoznać zbliżający się problem z zatkaną umywalką, wanną lub zlewem?

  • Nieprzyjemny zapach wydobywający się z odpływu
  • powolne spływanie wody
  • tworzące się czasem bańki wody nad odpływem, podczas spływania wody
  • zatkane oczka sitka odpływu

Wykorzystanie preparatów udrażniających

Dziś samodzielne udrażnianie i przepychanie rury nie jest problemem, oczywiście w teorii. Mamy bowiem do dyspozycji wiele środków i preparatów chemicznych, które możemy zakupić w prawie każdym sklepie. Popularne środki udrażniające możemy dostać np. w granulkach, proszku, lub żelu.

W praktyce nie zawsze jednak te środki zadziałają tak, jak byśmy tego chcieli. Trzeba także pamiętać, że korzystając z tego typu preparatów, wykonujemy całą operację udrażniania odpływu na własną odpowiedzialność. Bywa, że niestety można narobić więcej szkód niż pożytku, przykładowo wtedy, gdy np. wsypany proszek czy granulki doprowadzą do jeszcze większego skamienienia i powiększą zator.

Nie mając doświadczenia, lub nie chcąc samodzielnie wykonywać tego typu prac, w sytuacjach gdy zator jest poważniejszy lub co gorsza wydarzy się jakaś większa awaria, najlepiej wezwać do pomocy fachowców. Udrażnianie rur w Warszawie wykonuje np. Przepychanierurwarszawa.pl jako pogotowie hydrauliczne Warszawa, można więc szybko skontaktować się z firmą i oddać sprawę w ręce doświadczonych specjalistów.

Odkręcanie syfonu

Gdy jesteśmy nieco bardziej doświadczeni, możemy sprawdzić syfon pod umywalką lub zlewem, czy tam nie zalegają jakieś resztki, które spowodowały zator. Pamiętajmy jednak, aby najpierw podstawić coś pod umywalkę/zlew najlepiej jakąś miskę, ponieważ gdy odkręcimy syfon, resztki wody wyleją się w kierunku podłogi. Jeżeli zdecydujemy się na odkręcanie samodzielne syfonu, w zasadzie od tego trzeba zacząć udrażnianie, gdyż jeśli wcześniej wsypywaliśmy środek żrący do odpływu, możemy być narażeni na poparzenie zalegającymi resztkami tego środka. Nidy więc nie wsypujmy takich substancji przed odkręcaniem syfonu!

Wszystkie zabiegi związane z używaniem chemicznych preparatów do udrażniania rur i odkręcaniem syfony, należy najlepiej wykonywać z jednorazowych gumowych rękawiczkach, najlepiej takich z grubszej gumy, które dodatkowo zabezpieczą nasze ręce.

(artykuł sponsorowany)

Brak komentarzy

    Dodaj odpowiedź