Dom & Ogród

Jak ozdobić okna w salonie?

Urządzając salon, planujemy jego styl, kolor ścian, dobieramy odpowiednie meble i dodatki. Często nie przywiązujemy dużej wagi do aranżacji okien, wieszając w nich przypadkowo wybrane firanki i rolety.Tymczasem wystrój okna może sprawić, że nasz salon zamieni się w naprawdę piękne wnętrze, stylowe i przytulne. 

Lekkie, jasne firanki 

Jeżeli mamy salon nie należący do największych, umiejętnie dobrana dekoracja okna może optycznie go powiększyć. Można zostawić okna zupełnie odsłonięte, jeżeli lubimy surowe lecz jasne, minimalistyczne pomieszczenia. Do salonu wpadnie wówczas dużo dziennego światła które sprawi, że będzie wyglądał na większy. 

Jednak wnętrze z firanami w oknach jest bardziej przytulne i romantyczne. Do małego pokoju wybierzmy tkaniny zwiewne i delikatne, w jasnych kolorach. 

Może to być przejrzysta firana żakardowa, ozdobiona nowoczesnym, geometrycznym wzorem lub kwiatowym deseniem. Jeżeli uszyta jest na taśmie, można ją marszczyć według uznania. Aby pomieszczenie wydawało się większe, marszczenie musi być delikatne, by firanka przepuszczała jak najwięcej światła. 

Lekkości pomieszczeniu doda długa, zwiewna firana, która dotyka ziemi lub miękko się na niej układa, albo firanka tiulowa, bardzo przejrzysta, z wzorem w białe pasy. Bogata oferta tkanin do aranżacji okien dostępna jest w sklepie Piekne-wnętrze.pl, gdzie każdy miłośnik stylowych wnętrz znajdzie coś dla siebie. 

Ciemne zasłony chroniące przed słońcem 

W dużym salonie, który ma kilka okien lub większe przeszklenia, dekoracje okien mogą być tworzone także z cięższych, ciemnych tkanin. Grube zasłony bardzo dobrze zaciemniają, mogą również stanowić dodatkową barierę zatrzymującą ciepło zimą, a latem chronić przed upałem. 

Ciepły, przytulny klimat wprowadzają do wnętrza mięsiste zasłony z weluru, bordowe, granatowe, ciemnozielone a nawet czarne. Piękne wnętrze możemy stworzyć również ozdabiając okna zasłoną z tkaniny zaciemniającej blackout, która ma dodatkowo właściwości wyciszające. 

No Comments

    Leave a Reply