Turystyka & Sport

Golf – o czym pamiętać zaczynając grę?

Wydawać by się zdołało, że golf jest na tyle idyllicznym oraz mało wymagającym sportem, że nabawienie się żadnej kontuzji jest niemożliwe. Eksperci ostrzegają jednak, żeby nie ulec złudzeniom. Mimo, że w golfie nie potrzebuje się od graczy biegania po polu i wykonywania trudnych figur gimnastycznych, sport ten też potrzebuje wyśmienitego przygotowania. Nie chodzi tutaj jedynie o opanowanie zasad, jednakowoż też o rozgrzewkę całego ciała, by nie ucierpiało ono w trakcie gry. Wszystkie nienaturalne ruchy wymagają od naszych mięśni wytężonej pracy. Wygięcie ciała oraz właściwa koordynacja ruchów, wymagane w trakcie gry w golfa, to zręczności, których musimy kupić w trakcie systematycznych treningów. Niezwykle ważną rolę odgrywa stabilność, która gwarantuje celne uderzenia. Temu, kto nie stał przenigdy z kijem golfowym przy piłce, sport ten może wydawać się nadzwyczajnie prosty.

Jakkolwiek nasze mięśnie mogą się buntować oraz nie pracować przyzwoicie bez rozgrzewki i konsekwentnych ćwiczeń. Lekarze apelują, żeby zwracać szczególną uwagę na ból kręgosłupa, szczególnie odcinka lędźwiowego. Jak najbardziej, urazy czy ból częściej pojawiają się u młodych graczy. Amatorzy zapoznają się ze sportem i przyzwyczajają swoje ciało do wykonywania należytych skrętów i ruchów – tak wygląda Golf w Polsce i na świecie.

Zawodowi gracze są już do tego przygotowani również technicznie, jak też fizycznie. Pole golfowe należy do najbardziej specyficznych miejsc, w których pielęgnowana jest jakakolwiek dyscyplina sportu bądź forma rekreacji. Cała powierzchnia pokryta jest trawą rozmaitej długości, a każdy obszar ma swoją nazwę w zależności od tego, jak wysoka jest trawa. Jest to ściśle powiązane z regułami gry oraz sposobem jej prowadzenia. Na dodatek na polu golfowym znajdują się często przeszkody wodne lub ewentualnie piaskowe. Przystrajają obszar, a ich obecność jest naznaczona stosownymi kolorami, żeby gracze wiedzieli, gdzie się znajdują. Na polu golfowym znajduje się dziewięć czy też osiemnaście dołków, a także odpowiednie oznaczenia, zawierające informacje o każdym z nich.

No Comments

    Leave a Reply