Turystyka & Sport

Gdzie spędzić noc w górach? Wykwint pensjonatów oraz hoteli

Jadąc w góry zastanawiamy się, gdzie przenocować. Każdy wybiera nocleg taki, jaki mu się podoba. Mało jest ludzi, którym wystarcza namiot bądź przyczepa kempingowa, gdzieś w oddali. Są to z reguły młodzi ludzie, który są rządni przygód. Jednakże dla osób dojrzałych, z maluchami namiot nie jest w żadnym razie komfortowy. Domek kempingowy bądź pokój w małym, familijnym domku gościnnym także nie jest rozwiązaniem kłopotów, gdy musimy przygotować posiłki dla pięcioosobowej rodziny, a w następnej kolejności też posprzątać po tym jedzeniu. Jesteśmy przecież na urlopie, w takim razie choć w tym czasie odpuśćmy sobie kucharzenie i sprzątanie i rozpocznijmy korzystać z wygód, jakie proponuje nam szeroki rynek hotelarski w Polsce. Hotel jest praktyczny, pokojówki posprzątają nam w pokoju, a jeśli nie będzie się nam chciało wychodzić z naszych czterech ścian, room service dostarczy nam kolację do pokoju.

Lenistwo nie jest solidne, ale raz w roku możemy i z niego skorzystać, aby ostrożnie nacieszyć się urokami górskiego krajobrazu i wypocząć po długich oraz wyczerpujących spacerach – w następstwie tego sprawdź pokoje gościnne Kościelisko. Planując narty w górach nie wystarczy wskoczyć w pojazd, w którym spakowane są już nasze narty i kijki. Należałoby pomyśleć również o noclegu i to najprzyzwoiciej zarezerwować sobie pokój na klika dni a nawet tygodni przed wyjazdem w góry. Jest to szczyt sezonu górskich kurortach, wobec tego nie wyczekujmy po tanim noclegu Bóg wie którego komfortu.

Najprawdopodobniej będzie musiał nam wystarczyć pokój wieloosobowy bez prywatnej łazienki w jakimś podrzędnym pensjonacie, bo te lepsze oraz tanie będą już dawno zarezerwowane. Najważniejszym rozwiązaniem w tego rodzaju sytuacjach jest nocleg w hotelu. Tam na pewno znajdziemy coś dla siebie i w głównej mierze z łazienką tylko do naszej profesjonalnej dyspozycji. Jeśli jednak wiemy, iż pojedziemy na narty, kiedy tylko spadnie śnieg, pamiętajmy, by zadzwonić lub też napisać maila z rezerwacją do hotelu. Unikniemy wówczas nie przyjemnych sytuacji oraz spania w brzydkim, małym pensjonaciku, który nie oferuje swoim mieszkańcom nawet śniadania. Uprzedni telefon do hotelu zapobiegnie szukania na gwałt noclegu.

No Comments

    Leave a Reply