TechZone

Gdzie poszukiwać promocji? Kupowanie w sieci i punktach sprzedaży

Jedną ze strategii supermarketów na przyciągnięcie konsumentów jest przedkładanie wielu promocji. Przyznam, że na mnie także to funkcjonuje. Tę metodę stosują też wielkie galerie handlowe, w jakich zdołam nabyć każdy, nawet w najwyższym stopniu doborowy towar, począwszy na paluszkach rybnych i przyprawach, na doborowej biżuterii kończąc. W takich położeniach chociaż dwa, trzy razy w roku są organizowane noce wyprzedażowe. Jest to dzień, podczas, którego w wskazanych godzinach, na przykład od godziny dziewiętnastej do zamknięcia można zakupić każdy towar po obniżce nawet o ponad pięćdziesiąt procent.

W te dni na ogół galerii są czynne trochę dłużej niż w dni normalnego handlu, oprócz tego galerie nakładają na każdy punkt sprzedaży i stoisko implikujący się na ich terenie do obowiązku wpisania w tych godzinach obniżek, wobec tego nie tyczy się to rzeczowego sklepu. Domyślam się, że utargi w taki dzień są w gruncie rzeczy bardzo wysokie jak nie astronomiczne. Pomnę, kiedy tak właściwie ostatni raz byłem na takiej nocnej wyprzedaży, konsumentów było w istocie wiele, setek jak nie tysięcy. Dostrzegam, że w miastach, w których są jedna czy dwie galerie, na pewno ponad pięćdziesiąt procent mieszkańców przewija się przez aleje centrów handlowych. To kłopotliwe zdążyło mi się parę razy zdenerwować, bo kiedy kupowałem bluzę w firmowym salonie jednego z producentów odzieży sportowej to ekspedient nie poinformował mnie o tym, że w przyszłym tygodniu będzie aranżowana tak wielka wyprzedaż. Tydzień później ta sam bluza kosztowała prawie o sto złotych mniej. Byłaby to imponująca okazja, jednak niestety było już za późno oraz nie mogłem skorzystać. Tutaj jednakże każdy, kto ma trochę odłożonych pieniędzy, które planuje wydać, z pewnością może zaoszczędzić na kupnach w te dni.

Dlatego od dzisiaj bacznie śledzę promocję w galeriach i pasażach handlowy, do tego stopnia, że staram się nie emitować gazetek marketingowych jedynie zbieram je oraz pozbywam się dopiero na koniec tygodnia. Głównie przed wypłata kieruję szczególną uwagę na promocje. Zjawisko to jest tak prężne, że pojawiło się swego typu uzależnienie w śród kupujących, tak zwani „windowshoperzy” każdego dnia odwiedzają galerie oraz bacznie monitorują ceny i oczekują na okazję, a nie, kiedy idą tylko po to, by popatrzeć na tysiące kapitalnych produktów przyciągających ich oczy zza szklanych wystaw. Ja osobiście bodajże także cierpię na tę chorobę, jednak w dzisiejszych czasach, jeżeli nie można kupić to chociaż wolno popatrzeć.

1 komentarz

  • Adam Tomaszewski
    6 listopada 2019 at 11:22

    ostatnio widziałem w markecie coś takiego jak owijka paletowa. Jest to „pokrowiec” można by powiedzieć na paletę, na którym można umieścić napis, reklamę czy cokolwiek innego. W dużych sklepach, marketach, hipermarketach jest tego bardzo dużo . Fajnie, bo z daleka widać produkt i jego reklamę czy cenę.

Dodaj odpowiedź