Zdrowie

Ekologiczne uprawy warzyw – jaką ochronę stosować?

W związku z tym, iż sposób masowej hodowli ziemi nie sprawdza się, ponieważ artykuły spożywcze oraz warzywa stają się coraz bardziej zatruwane przeróżnymi chemikaliami, do głosu zaczyna docierać ochrona środowiska. Jest obecnie coraz to więcej takich domostw, w których uprawia się uprawy z wykorzystaniem jedynie prawdziwych nawozów oraz kompostu. Możemy sami zresztą przekonać się o tym jakiegokolwiek dnia, iż ekologia staje się coraz ważniejsza i bezustannie zyskuje na sile, o czym ma prawo zaświadczać choćby zwiększająca się ilość sklepów ekologicznych. W takich punktach odszukamy na półkach jedynie towary, jakie będą oznaczone nadzwyczajnymi certyfikatami, potwierdzającymi ekologiczną hodowle upraw, z których powstały poszczególne produkty spożywcze i jarzyny, w tym pomidory.

Jednakże jak będziemy mogli odnotować, aby dany towar mógł zdobyć taki certyfikat, domostwo, uprawy, z jakich będzie on wykonany, powinny być poprawnie pielęgnowane, wedle dokładnych norm. Z tego również powodu, nie każdy, kto będzie pragnął uprawiać ekologicznie warzywa oraz owoce, będzie mógł nadać swoim zbiorom taki certyfikat. Tutaj jednakże, jeżeli będziemy szukać takich towarów, warto zwracać szczególną uwagę na to, czy będą one posiadać taki właśnie znaczek kontroli jakości.

Oczywiście hodując ekologicznie uprawy, należy pod każdym względem zapomnieć o wykorzystywaniu jakichkolwiek syntetycznych środków, czy metod uprawy, zastępując je naturalnymi odpowiednikami – w wypadku uprawy pomidorów sprawdza się wirus pepino, biologiczna, efektywna ochrona upraw dla Eko-gospodarstw. Ponadto ważną rolę będzie odgrywać zastosowanie płodozmianu, pomimo tego, że jest to rozwiązanie bardzo drogie. Kojarzy się bo z ograniczonym miejscem na uprawę wskazanego rodzaju warzyw. Ta metoda polega na tym, żeby poletko pozostało podzielone na co najmniej dwa obszary, w jakim miejscu na jednym będzie uprawiane jeden typ jarzyny, a na drugim inny, a po sezonie, dwóch, nadejdzie zmiana. Ekologiczna uprawa będzie dotyczyć każdego aspektu hodowli, w tym także urządzeń, jakie będą wykorzystywane do przygotowywania ziemi, lub do zbiorów.

No Comments

    Leave a Reply