Zdrowie

Drewno – schody, dodatki, oleje do drewna i środki do pielęgnacji

Wykańczając własne mieszkanie w stylu współczesnym stawia się w obszernej mierze na materiały kojarzone z ewolucją, takie jak aluminium, szkło czy materiały sztuczne. A nawet surowy beton jest ozdobnikiem takich pomieszczeń. Rzadziej myśli się o zastosowaniu drewna do takich pomieszczeń, co jest błędem robionym przez co niektórych projektantów. Drzewo nienagannie odnajduje się bo w każdym współczesnym wnętrzu (nie jedynie jako posadzka), musi być tylko dobrze dobrane, a rzeczy z nich wykonane odpowiednio opracowane, aby współgrały z resztą wyposażenia.

Drewniane schody, z reguły łączone z wnętrzami bardziej klasycznymi mogą mieć też jak w największym stopniu wykorzystanie w współczesnym mieszkaniu – wypróbuj TIMBER MARKET – Oleje do drewna. Projekty takich schodów z drewna są najczęściej niezmiernie minimalistyczne.Nieraz używane są wyraźnie same stopnie, jakie wystają jedynie ze ściany. Brak podstopnic, a w wielu przypadkach nawet i balustrad powoduje, że wyglądają one niezmiernie lekko oraz świetnie wkomponowują się we wnętrze.

A wysokiej jakości drzewo nadaje im tylko klasy, tak jak pełnemu mieszkaniu. Diabeł tkwi w detalach. To stare powiedzenie ma w sobie wiele prawdy oraz prawdopodobnie przenigdy się nie zdezaktualizuje. Dotyczy bo niemal każdej sfery życia oraz pracy człowieka. To jak jesteśmy postrzegani, zależy w dłuższej perspektywie od wszystkich naszych działań, od tego jak się ubieramy, w jaki sposób zachowujemy, co robimy. To, czy nasze mieszkanie wygląda na markowe i czy przede wszystkim sprawia nam radość przebywanie w nim, również zależy od tysięcy drobnych szczegółów. Od tego, czy wszystko ze sobą współdziała, czy nie ma jakichkolwiek dysonansów, drażniących kolorów, drobiazgów powodujących, ze coś nam przeszkadza, chociaż sami nie wiemy co. Tak jest z każdym elementem wyposażenia domu. Czy to gra toczy się o okna, lub o drewniane schody, lub o wygląd drzwi – zawsze są szczegóły, o które należy dbać, żeby dany detal wyglądał ładnie i elegancko. W przypadku drzwi czy okien takim detalem są bez wątpienia klamki. W przypadku schodów z drewna to z jakiego materiału są wykonane, jak kształt ma balustrada i jakie jest wyprofilowanie pojedynczych stopni.

No Comments

    Leave a Reply