Biznes & Finanse

Dom z piwnicą bądź bez – wykonanie wylewek

W tradycji polskiej dominuje przekonanie, iż prawdziwy, solidny dom to taki, jaki jest wykonany w technologii murowanej – dopiero w ostatnich latach nieco zmienia się to przekonanie (u co niektórych) oraz stopniowo coraz to więcej domów powstaje w technologii drewnianej. Większość również z nas twierdzi, że prawdziwy dom ma obowiązek posiadać piwnice – takie przekonanie dominuje przynajmniej w kolosalnej większości osób średniego i starszego pokolenia, młodzi ludzie niekoniecznie już tak sugerują. W następstwie tego również decydując się na budowę domu należy podjąć strategiczną decyzję – czy konstruować dom schematycznym, z podpiwniczeniem, lub po części podpiwniczony, lub też wybrać opcję domu postawionego na gruncie, beż żadnej piwnicy. Jest to istotna sprawa już na wstępie, kiedy przeglądamy rozmaite projekty domów, bowiem już wtedy musimy wiedzieć, jaki projekt wybrać, żeby było w nim jak bynajmniej przeróbek i zmian, wielokrotnie wymagających poniesienia dodatkowych kosztów.

Dom z podpiwniczeniem to będzie z pewnością przydatną opcją w sytuacji, kiedy tak właściwie do dyspozycji posiadamy relatywnie nieduża działkę budowlaną, w owym czasie najmniejsza nawet powierzchnia powinna być dokładnie, z rozmysłem zagospodarowana – wtenczas można zainwestować w wylewki anhydrytowe wrocław. Budowa domu w tej opcji pozwala na przykład na zlokalizowanie na poziomie piwnicy garażu, co zaoszczędzi miejsca na posesji, a dodatkowo mogą być tam zlokalizowane pokoje gospodarcze, kotłownia, a nawet takie pokoje gospodarcze jak pralnia, suszarnia czy siłownia – będzie to idealne wykorzystanie pomocniczej przestrzeni.

Niemniej jednak w sytuacji, kiedy tak właściwie posiadamy gigantyczną posesje, należytym rozwiązaniem będzie podjecie decyzji o budowy domu na gruncie. Takie wyjście jest z pewnością niemało tańsze, bowiem wybudowanie piwnicy podwyższa koszt budowy mieszkania, jeśli powiadamy o stanie surowym, nawet do 30 procent, a to może okazać się suma niebagatelna. Na domiar tego koszt ten może być jeszcze znacznie większy, jeśli okaże się, że działka wybrana pod budowę domu ma bardzo niski poziom wód gruntowych, wówczas dom musi być budowany w technologii tak zwanej wanny, co bezsprzecznie zwiększy na domiar tego koszt jego podpiwniczenia.

Brak komentarzy

    Dodaj odpowiedź