Inne

Dlaczego warto sadzić kwiaty i krzewy?

Nie od dzisiaj wiadomo, że powietrze staje się coraz to bardziej zanieczyszczone, coraz więcej toksyn znajduje się w atmosferze i przedostaje się do naszych mieszkań, sprawiając, że pozornie świeże w nich powietrze, jest już wystarczająco zanieczyszczone. Jest szereg kwiatów zielonych perfekcyjnie oczyszczających powietrze z toksyn, filtrujących je a rośliny te możemy uprawiać samodzielnie w domu, w donicy postawionej w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Większa część roślin posiada właściwości filtrujące, co poniektóre niemniej jednak posiadają ich więcej, mają lepsze warunki by filtrować powietrze a równocześnie dzięki nim, jesteśmy w stanie uniknąć chorób a nawet zatruć, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy jak wiele zawdzięczamy naturalnej roślinności odpowiedzialnej za filtrację atmosfery.

Wśród roślin o atrybutach w największym stopniu oczyszczających mieści się Dracena, jakiej wszelkie odmiany zasługują na naszą najlepszą uwagę. Palmy a co najistotniejsze, paprocie. Pnące, wiszące, stojące i krzewiaste, paprocie nie tylko oczyszczają lecz też nawilżają powietrze w swoim otoczeniu – wobec tego wypróbuj Doniczki do domu. Najprostsze w uprawie, najbardziej olśniewające i nie wymagające znacznych nakładów czasowych, to krzaki kwiatowe kwitnące jakie każdy może uprawiać w swoim ogrodzie. Czy to krzak astrów kwitnących, czy również jaśminu czy róż, każdy z nich jest równie prosty i równie efektywny w uprawie.

Mając odrobinę wyobraźni i możliwości, jesteśmy w stanie krzewy wbudowywać w skalniaki, obudowywać ozdobami jak oraz tworzyć z nich tunele, otoczki dla kratek do pnącz i kwitnących krzewów pnących. Wiele razy zapewne mieliśmy okazję podziwiać niezwykłe kompozycje naokoło altan, płotków i balustrad tarasów. Może należałoby do naszego ogrodu czy nawet balkonu zaczerpnąć nieco pomysłów z innych miejsc żeby krzewy czy kwitnące pnącza rosły wspaniale po balustradach. Kilkadziesiąt odmian krzewów jest gotowych do zasadzenia, gotowych do kupienia w cebulach lub sadzonkach, jakie możemy komponować wedle własnego planu oraz marzenia o wyglądzie ogrodu. Wystarczy jedynie odrobina cierpliwości oraz wytrwałości ażeby w krótkim czasie radować się niezwykłymi kwiatami.

Brak komentarzy

    Dodaj odpowiedź