Zdrowie

Dbanie o koty oraz psy – pomoc dla pupili

W współczesnych czasach coraz to częściej można spotkać się z wiadomościami o tym, że jakieś zwierzę, najczęściej pies czy też kot, zostało porzucone przez poprzedniego właściciela. W znacznej większości wypadków zwierzęta te trafiają do schronień dla bezdomnych zwierzaków. To smutne miejsca te nie oferują nazbyt trafnych warunków.

Najczęściej przebywające tam zwierzęta są niedożywione, trzymane są w niezbyt komfortowych i przepełnionych pomieszczeniach. Zazwyczaj pracujący tam wolontariusze wybitnie starają się umilić biednym zwierzakom życie. Nie jest to jednakże proste, kiedy brakuje funduszy na podstawowe potrzeby. Skutkiem tego z dużą radością przyjmowane są tam nawet najmniejsze dary. Może to być karma mokra dla psów, stara pościel, koce, zabawki dla zwierząt.

Jeżeli jednak ktoś chce, by ofiarowana przez niego pomoc była właściwie korzystna, powinien uprzednio skontaktować się z wybranym schroniskiem, aby dowiedzieć się, czego w najwyższym stopniu tam potrzeba. Dzięki temu zyska pewność, że jego pomoc okaże się naprawdę korzystna oraz wprost pożądana. Na ulicach wielu lokalnych miast aż roi się od bezdomnych kotów.

Na szczęście nie brakuje też ludzi o właściwych sercach, którzy z radością przyjmują te biedne czworonogi pod swoje dachy. Co poniektórzy niemniej jednak mogą dojść do wniosku, że koty są najzwyczajniej w świecie niewdzięczne, bo po kilku dniach po prostu uciekają z domu własnego nowego pana. Wypada jednak pamiętać o tym, że przekonanie do siebie kota, który przecież z natury jest zwierzęciem nieufnym, w żadnym razie nie jest łatwe. Właśnie dlatego takie oswajanie innowacyjnego kota powinno przebiegać stopniowo. Na początku ma prawo wspomóc sucha karma dla kota.

Wolno na przykład przed drzwiami domu wystawić miskę, do której będzie się sypać karmę oraz ja zostawiać. Kot, który przez parę dni będzie powracał oraz za każdym razem odnajdzie miskę pełną, zacznie ufać, że śmiały właściciel będzie dla niego dobry. Następnie można wpuszczać kota na parę chwil do mieszkania, jednak umożliwiać mu wyjście za każdym wspólnie, kiedy będzie tego pragnął. W ten sposób zwierzę zyska pewność, że w tym mieszkaniu nikt nie będzie mu zagrażał.

No Comments

    Leave a Reply