Zdrowie

Co jeść podczas ciąży? Wypróbuj i dbaj o tężyznę fizyczną

Regularna dieta jest podwaliną porządnego samopoczucia matki i rozwoju naszego dziecka. Nie wypada żywić się za dwoje, jest to najogromniejszy błąd, przyszłych mam, niezbędne jest tylko 300 kalorii więcej niż stereotypowej diecie. W ciąży powinno się przytyć od 9 do 12 kilogramów, większy przyrost to ryzyko cukrzycy oraz nadciśnienie i późniejsze trudności z powrotem do wagi sprzed ciąży. W diecie kobiet ciężarnych wypada uwzględniać wapń, jakiego najwięcej jest w mleku, przetworach mlecznych, brokułach oraz łososiu.

Ponadto dieta ciężarnych kobiet powinna być bogata w białko zawarte w jajkach, tuńczyku, orzechach, kiełkach. Nie zapominać trzeba też o żelazie, jakiego bogatym źródłem są czerwone mięso, szpinak, soja, suszone owoce. Do tego niemało warzyw oraz owoców co zagwarantuje przyszłej mamie zgodną ilość witamin i minerałów. Kobieta w ciąży potrzebuje więcej snu i relaksu. Wskutek tego przyda się codzienna drzemka oraz odpoczynek z nogami dźwigniętymi lekko do góry. Taka pozycja może zmniejszyć opuchliznę nóg oraz zapobiec żylakom. Kobieta w ciąży ma starać się rozluźnić, unikać stresów i poprawiać własne samopoczucie w jakikolwiek możliwy i przyjemny sposób np. czytać książkę, oglądając telewizję, odprężenie w ciepłej kąpieli – rekomenduje to kalendarz ciąży. Można uczęszczać na masaże, pielęgnując jogę dla pań ciężarnych oraz w głównej mierze sporo przebywać na ożywczym powietrzu. Umiarkowany drobny wysiłek porządnie wpływa na krążenie, dzięki czemu do maluszka łatwiej dociera tlen oraz składniki odżywcze.

Wskutek tego podczas ciąży warto jest uprawiać dozwoloną gimnastykę i uczęszczać do szkoły rodzenia. Nie można uprawiać niemniej jednak sportów urazowych oraz unikać generalnych porządków. Po ładnych, czasem męczących dziewięciu miesiącach nadchodzi czas rozwiązanie i spotkania maluszkiem. Jakikolwiek poród przebiega trochę inaczej, wskutek tego należałoby dowiedzieć się czego wolno spodziewać się na sali porodowej. Niezwykle właściwym informatorem okazują się zajęcia w szkole rodzenia oraz rozmowa z lekarzem prowadzącym lub położną. Żaden jednak lekarz, położna czy inna osoba nie jest w stanie opisać szczegółowo, jak będzie następował poród konkretnej kobiety.

No Comments

    Leave a Reply