Turystyka & Sport

Charakterystyka niedrogich linii lotniczych i transferów pod lotnisko

Obniżanie kosztów lotów to ostatnimi czasy dość popularny proceder. W ten sposób przyciąga się więcej konsumentów, których nie stać na latanie stereotypowymi linami lotniczymi. Niedrogie linie lotnicze znamionują się tym, iż ceny biletów są o wiele niższe. Żeby to mogło być zyskowne, tnie się koszty przewozu pasażerów. Obniża się zwłaszcza kanon podróży. Przeważnie rezygnuje się z posiłków oraz napoi dla pasażerów. Siedzenia także do przede wszystkim wygodnych nie przynależą. Oprócz tego oszczędza się też na załodze samolotu, ograniczając ją do koniecznego minimum.

Lot zatem nie jest zwłaszcza komfortowy, jakkolwiek jest tak samo prędki jak tradycyjnym samolotem. Wobec tego jeżeli komuś nie zależy na luksusie, to latanie tanimi liniami lotniczymi jest dobrym rozwiązaniem. Trzeba się również liczyć z tym, że lotnisko tych linii nie jest usytuowane w centrum miasta, jedynie na jego obrzeżach.

Ekonomiczne podejście do kosztów lotu ma prawo przynieść oszczędności nawet do 60 procent. Niemniej jednak, żeby to osiągnąć dana linia musi cieszyć się dużym zainteresowaniem – tak, jak https://www.parkinglotniskowybastian.pl. Polska też organizowała tanie przeloty. Jednak szybko się okazało, iż nie był to nazbyt dochodowy biznes. Wiele z nich zakończyło bądź zawiesiło aktywność. Nic zatem ekstrawaganckiego, iż te niewypały stały się przedmiotem żartów lokalnych zespołów kabaretowych.

Artyści wyjaskrawiają szczególnie ten obniżony wzorzec. W skeczu okazuje się, iż lot jest owszem tani, jakkolwiek na przykład nie ma w ogóle siedzeń. Stan techniczny samolotów również jest obiektem żartów. Wyolbrzymia się defekty, pokazując odpadające skrzydło. Załoga, na której oszczędza się w tanich liniach lotniczych też jest obiektem żartu. Okazuje się, iż są to niegrzeczni oraz w ogóle niedoświadczeni ludzie. Stewardess odnosi się arogancko, a pilot nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wystartować. Takie historie, jak z okropnego koszmaru, oczywiście nie są dopuszczalne i dla intensyfikacje efektu komicznego są przejaskrawione. Ich celem jest zademonstrowanie tego, że polskie linie lotnicze są w opłakanym stanie i to akurat jest prawdziwością. Mimo to na witrynach roi się od propozycji tanich linii lotniczych.

Brak komentarzy

    Dodaj odpowiedź