Zdrowie

Blachy dachowe w czasie remontu lub budowy dachu

Na naszym rynku możemy wyróżnić następujące rodzaje blach dachowych: sztampowe lub tak zwane blachy dachowe nowatorskiej generacji, innymi słowy blachy dachowe termozgrzewalne. Blachy dachowe szablonowe znajdują swoje przeznaczenie pomiędzy innymi w wykonywaniu wielowarstwowych pokryć dachowych czy też izolacji przeciwwilgociowych – przetestuj systemy odgromowe. Do produkcji pap stereotypowych wykorzystywany jest asfalt niemodyfikowany, osnowę stanowi zaś tektura budowlana o gramaturze 333g/m2 lub też 400g/m2. W zależności od typu blachy dachowe od wierzchniej oraz spodniej strony pokryte są one drobno bądź gruboziarnistą posypką. Pomimo tego, że na rynku odnajdują się obecnie nowocześniejsze typy pap, blachy dachowe standardowe cieszą się kolosalną renomą, a to za sprawą ich ceny. Blachy dachowe termozgrzewalne składają się z sześciu warstw (od góry): zakład wzdłużny; posypka mineralna w przeróżnych odcieniach; wodoszczelna kompozycja bitumiczna; osnowa; wodoodporna mieszanka bitumiczna; folia poliolefinowa. Różnica między tymi dwoma typami dotyczy sposobu ich układania.

Na dolnej witrynie internetowej blachy dachowe zgrzewalnej ulokowana została akcesoryjna warstwa asfaltu, jaka ma sprzyjać dokładnemu sklejeniu blachy dachowe z podłożem w trakcie stapiania jej palnikiem gazowym. By blacha służyła nam na dłużej trzeba układać ją zgodnie z pewnymi prawami występującymi w sztuce budowlanej oraz podczas służących warunków pogodowych. Punktem, które najbardziej narażone jest na zniszczenie jest obróbka. Należy tu szczególnie uważać na niedociągnięcia obróbek, by w przyszłości wilgoć nie powodowała zniszczeń i nie dostawała się do wnętrza mieszkania. Blacha użytkowana do pokrywania dachów musi mieć jednolitą strukturę, nieposiadającą załamań lub dziur. Standardowe blachy dachowe przykleja się lepikiem lub też klejem na gorąco lub na zimno. Blachy dachowe termozgrzewalne tudzież przykleja się przy użyciu palników gazowych.

Zasada układania blachy dachowe polega na podgrzewaniu dolnej warstwy- bitum który się tam mieści topi się, to naturalnie dzięki czemu przykleja się ona do podłoża. Jednym ze sposobów układania blachy dachowe a jednocześnie najczęściej stosowanym jest zgrzewanie całej szerokości rolki oraz przytwierdzenie jej do podłoża. Blachy dachowe posiadają tzw. zakład pod następny pas, jaki w większości wypadków ma szerokość od 8-10cm. Aby blacha położona była szczelnie trzeba zgrzewać ją na minimum 8cm na długości i 10cm na zakończeniach rolek. Aby zapobiec przesadnemu wtopieniu się asfaltu na zgrzewie czas podgrzewania nie może być zbyt długi.

No Comments

    Leave a Reply